25-26 września 2018 r. - XII Środowiskowe Warsztaty Doktorantów PO

Program Warsztatów

Wtorek 25 września 2018 r.

10.30 Otwarcie Warsztatów

10.40-11.30 - Sesja plenarna (sala A)

Przewodniczący: M. Łukaniszyn, J. Pospolita

• Łagoda - Procedury prowadzenia przewodów doktorskich w świetle zmian w ustawie "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce"
  • A. Król - Cele i zadania Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich

11.45-13.30 - Sesja I

Przewodniczący: R. Ulbrich, K. Tomczewski

• Böhm - Model kumulacji uszkodzeń zmęczeniowych z uwzglę-dnieniem sekwencji cykli obciążeń (z)
  • Łagoda - Analiza wytrzymałościowa wybranych połączeń w protetyce stomatologicznej (z)
  • Różańska - Wizualizacja i klasyfikacja emocji dla robotów humanoidalnych z wykorzystaniem metod analizy dźwięku i obrazu (w)
  • Szywalski - Sterowanie zdecentralizowaną siecią bezzałogowych jednostek latających (w)

14.00-15.00 - obiad

15.15-16.45 - Sesja II

Przewodniczący: S. Witczak, M. Łukaniszyn

• Gasz - Wykorzystanie metod wizyjnych do identyfikacji obiektów przestrzennych (z)
  • Ł. Miszuda - Pomiar pola elektromagnetycznego przy wykorzystaniu platformy latającej (w)
  • Gudzenko - Metody syntezy sterowania dla realizacji agresywnych manewrów quadrocoptera
  • Niemiec - Termograwimetryczna ocena oddziaływania dodatku katalitycznego na proces spalania pedetu drzewnego
  • Kozioł - Implementation of parallel computing in calculation of the Grunwald-Letnikov fractional-order difference

17.15-18.30 - Sesja plakatowa I

Przewodniczący: A. Niesłony, M. Wrzuszczak

Bzowski, M. Dołęgowski, D. Drabik, A. Grzona, K. Hennek, A. Ilnicki, G. Janus, K. Jarosz, A. Nosol, J. Nowak, P. Okoń, A. Olczak, J. Osuchowski, A. Patyna, M. Pawlita-Posmyk, P. Piekielny, K. Rogowski, A. Różańska, A. Szegda, A. Szydłowska, D. Weber

19.00 - Uroczysta kolacja

Środa 26 września 2018 r.

10.00-12.00 - Sesja III

Przewodniczący: T. Łagoda, K. Bartecki

• Więckiewicz - Kształtowanie struktury geometrycznej powie-rzchni podczas wykończeniowej obróbki frezem kulistym (w)
  • Chyliński - Metody analiz cyfrowego przetwarzania sygnałów stosowanych do wyodrębnienia częstości oddechowej z sygnału EKG (w)