W dniu 31 maja 2017 r. na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki odbyło się spotkanie zespołów opracowujących wspólny projekt współpracy polsko-czeskiej w ramach programu operacyjnego Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Przekraczamy Granice 2014-2020.

Vysoká Škola Báňská - Technická Univerzita Ostrava reprezentowana była przez prof. Pavla Santariusa oraz dra inż. Richarda Veličkę. Zespół realizujący projekt po stronie polskiej to dr hab. inż. Michał Tomaszewski, prof. PO, dr inż. Marcin Kamiński, dr inż. Paweł Michalski, mgr inż. Rafał Gasz i mgr inż. Mirosław Lasar.

Propozycja projektowa została pozytywnie oceniona przez wspólny sekretariat techniczny w Ołomuńcu. Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy absolwentów w dziedzinach, które są wymagane przez pracodawców, zwiększenie szans absolwentów VŠB i PO w znalezieniu właściwego zatrudnienia, wzajemne przekazywanie know-how i zaawansowanego wyposażenia, którego partner nie posiada. Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację specjalnych wykładów, wspólnych seminariów, wyjazdów dydaktycznych, wzajemnych stażów zawodowych oraz przygotowania materiałów do e-learningu.

ŹRÓDŁO: Wiadomości Uczelniane PO | AUTOR: Mirosław Lasar
Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Instytut Informatyki, Katedra Elektrowni, Diagnostyki i Inżynierii Komputerowej | 45-758 Opole, ul. Prószkowska 76 (budynek nr 3) | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.